İnsan (Yolcu) Asansörleri

İnsan (Yolcu) Asansörleri

Otel, hastane, iş yeri gibi konut dışı yerlerde ve konutlarda bulunan insan veya yük taşımak için yapılan asansörlerdir. İnsan (yolcu) asansörleri, makine-motor tahrikli ve hidrolik tahrikli olarak iki çeşittir.

Kapat İnsan (Yolcu) Asansörleri İnsan (Yolcu) Asansörleri

Otel, hastane, iş yeri gibi konut dışı yerlerde ve konutlarda bulunan insan veya yük taşımak için yapılan asansörlerdir. İnsan (yolcu) asansörleri, makine-motor tahrikli ve hidrolik tahrikli olarak iki çeşittir.

Yük Asansörleri

Yük Asansörleri

Yük asansörleri; alışveriş merkezleri, fabrikalar, depolar ya da otoparklarda kullanılmak üzere tasarlanıp üretilmektedir. Yük asansörlerinin kabin büyüklüğü, hızı ve taşıma kapasitesi öngörülen yüke göre boyutlandırılmaktadır.

Kapat Yük Asansörleri Yük Asansörleri

Yük asansörleri; alışveriş merkezleri, fabrikalar, depolar ya da otoparklarda kullanılmak üzere tasarlanıp üretilmektedir. Yük asansörlerinin kabin büyüklüğü, hızı ve taşıma kapasitesi öngörülen yüke göre boyutlandırılmaktadır. Yük asansörü çalışma mantığı olarak hidrolik asansörlere benzemektedir. Bu tip asansörler, asansör boşluğuna uygun ölçülerde kapalı ya da açık alan olarak inşaası mümkün olan asansörlerdir. Hidrolik, elektrik tahrikli, otomatik, yarı otomatik olabilen yük asansörleri aynı zamanda isteğe göre manuel veya sürgülü olabilmektedir.

Hidrolik Asansörler

Hidrolik Asansörler

Hidrolik asansörler, orta düzeyde yolcu akışı için ideal olan ve ağır yüklerin güvenle taşınabilmesi için geliştirilmiş asansörlerdir. Bina, konut ya da istenen herhangi bir yerde asansör için yer bırakılmamış veya makine dairesi yapılmasının uygun olmadığı durumlarda en uygun ve en ekonomik çözüm yolu hidrolik asansörlerdir.

Kapat Hidrolik Asansörler Hidrolik Asansörler

Hidrolik asansörler, orta düzeyde yolcu akışı için ideal olan ve ağır yüklerin güvenle taşınabilmesi için geliştirilmiş asansörlerdir. Bina, konut ya da istenen herhangi bir yerde asansör için yer bırakılmamış veya makine dairesi yapılmasının uygun olmadığı durumlarda en uygun ve en ekonomik çözüm yolu hidrolik asansörlerdir. Bu tip asansörlerde asansör kabininin hareket ettirilmesi için tank içindeki yağın güçlü bir elektrik motoru tarafından piston içine pompalanması gerekmektedir. Hareketin kontrolü ve güvenliği, hidrolik asansör sistemlerinde kurulu valfler aracılığıyla sağlanmaktadır.

Monşarj Asansörleri

Monşarj Asansörleri

Otel, restoran, villa ve benzeri yerlerde genellikle bulunan monşarj tipi servis asansörleri, mutfaktan ulaşılması gereken kata herhangi bir şeyin gönderilmesi için kullanılmaktadır. İnsanların giremeyeceği boyutlarda tasarlanan bu tip asansörler 50 kg'dan 300 kg'a kadar yük taşıma kapasitesine sahiptir.

Kapat Monşarj Asansörleri Monşarj Asansörleri

Otel, restoran, villa ve benzeri yerlerde genellikle bulunan monşarj tipi servis asansörleri, mutfaktan ulaşılması gereken kata herhangi bir şeyin gönderilmesi için kullanılmaktadır. İnsanların giremeyeceği boyutlarda tasarlanan bu tip asansörler 50 kg'dan 300 kg'a kadar yük taşıma kapasitesine sahiptir. Monşarj tipi servis asansörleri, genelde giyotin tarzında bir kapıya sahiptir. Giyotin kapılar, basit bir hareketle açılıp kapandığı için kullanıcıya büyük kolaylık sağlamaktadır. İnsan veya yük asansörünün sığmadığı ya da ekonomik çözüm gereken durumlarda monşarj asansörler ideal bir çözüm oluşturmaktadır.

Engelli Asansörleri

Engelli Asansörleri

Engelliler için yasal olarak belirlenen koşullar esas alınarak üretilen asasnsörlerdir. Engelli asansörlerlerinin özellikleri diğer asansörlere göre farklılık göstermektedir.

Kapat Engelli Asansörleri Engelli Asansörleri

Engelliler için yasal olarak belirlenen koşullar esas alınarak üretilen asansörlerdir. Engelli asansörlerlerinin özellikleri diğer asansörlere göre farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar ise; daha standart otomatik ve geniş bir giriş kapısına sahip olması, asansör buton yerlerinin daha alçak seviyede yatay pozisyonda bulunması ve buton düğmelerinin üzerinde kabartma olmasıdır. Kabin içi taban kaplaması tekerlekli sandalye ile giren kişinin kullanımına uygun pürüzsüz olarak dizayn edilmektedir. Engelli asansörleri ve özürlü rampaları engelli insanların hayatlarını kolaylaştıran, isteğe göre ev içinde de kullanılabilen asansör sistemidir.

Araç Asansörleri

Araç Asansörleri

Araç asansörleri, genellikle otoparklarda, otomotiv firmalarında, araç servislerinde kullanılmaktadır. Araç sayısının artmasıyla önemli bir sorun haline gelen otopark ihtiyacı ve yapılan binalarda otopark için yeterli alanın ayrılmamasından kaynaklanan problemlerin ve otopark yapılırken gerekli yol, rampa gibi yer kayıplarınının oluşması gibi birçok durum ortaya çıkmaktadır. Bu durumları çözebilmek ve oluşan kayıpları binaya kullanım alanı olarak yeniden kazandırabilmek için araç asansörleri ideal bir çözüm olanağı oluşturmaktadır.

Kapat Araç Asansörleri Araç Asansörleri

Araç asansörleri, genellikle otoparklarda, otomotiv firmalarında, araç servislerinde kullanılmaktadır. Araç sayısının artmasıyla önemli bir sorun haline gelen otopark ihtiyacı ve yapılan binalarda otopark için yeterli alanın ayrılmamasından kaynaklanan problemlerin ve otopark yapılırken gerekli yol, rampa gibi yer kayıplarınının oluşması gibi birçok durum ortaya çıkmaktadır. Bu durumları çözebilmek ve oluşan kayıpları binaya kullanım alanı olarak yeniden kazandırabilmek için araç asansörleri ideal bir çözüm olanağı oluşturmaktadır. Bu tip asansörlerde bulunan kapılar yarı otomatik veya tam otomatik garaj kapısı olarak yapılmaktadır. Kabin içine araç girdiğinden sürücünün ulaşabileceği yerde bulunan kabin butonu sayesinde sürücü aracından inmeden butona basabilmektedir. İki duraklı olarak yapılan sistemlerde ise sürücü butona basmadan, asansör aracı park yapılacak kata ya da çıkış katına otomatik olarak götürmektedir.

Makine Dairesiz Asansörler

Makine Dairesiz Asansörler

Makine dairesiz asansörler, makine dairesi bulunmayan, makine dairesi yapılamayacak olan yerlerde ya da yeni inşa edilmiş binalar için uygun bir çözüm oluşturan asansör sistemleridir. Makine ve pano ünitesi kuyuda en uygun yere monte edilebilmektedir.

Kapat Makine Dairesiz Asansörler Makine Dairesiz Asansörler

Makine dairesiz asansörler, makine dairesi bulunmayan, makine dairesi yapılamayacak olan yerlerde ya da yeni inşa edilmiş binalar için uygun bir çözüm oluşturan asansör sistemleridir. Makine ve pano ünitesi kuyuda en uygun yere monte edilebilmektedir. Bu tip asansör sisteminde, dişlisiz makine kullanılmaktadır. Bu durumdan dolayı yıpranma payı son derece az olmakta ve bakım, onarım gereksinimi azalmaktadır. Montajı kolay ve basit olan makine dairesiz asansörler maksimum verim ve diğer asansörlerde kullanılan geleneksel motorlara göre %40'a varan enerji tasarrufu sağlamaktadır. Sistemin yağsız olması çevre kirliliği ve yangın tehlikesini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Panaromik Asansörler

Panaromik Asansörler

Panoramik asansörler, yapılacak olan binaya görsel açıdan estetik katan asansör sistemleridir. Başarıyla monte edilen panoramik asansörlerin en büyük özelliği yan ve arka cephelerinin tamamen camdan olmasıdır.

Kapat Panaromik Asansörler Panaromik Asansörler

Panoramik asansörler, yapılacak olan binaya görsel açıdan estetik katan asansör sistemleridir. Başarıyla monte edilen panoramik asansörlerin en büyük özelliği yan ve arka cephelerinin tamamen camdan olmasıdır. Müşteri beklentilerini ve kullanım keyfini arttırmak için panoramik asansörler her bina için müşterinin istediği doğrultusunda tasarlanır. Görsellik açısından tüm beklentileri karşılayan asansör sistemleridir. Yapılacak olan bina mimarisine uygun olarak tahrik düzeni elektrik ve hidrolik yapılabilmektedir.

Sedye Asansorleri

Sedye Asansorleri

Sağlık tesislerinde kullanılan sedye asansörleri, hastanın konforu, daha sağlıklı ve güvenli taşınması amacıyla kullanılmaktadır. Sedyenin asansöre giriş ve çıkışında takılma riskini minimum düzeye indirmek için hassas kat seviyesi ayarı yapılmaktadır.

Kapat Sedye Asansorleri Sedye Asansorleri

Sağlık tesislerinde kullanılan sedye asansörleri, hastanın konforu, daha sağlıklı ve güvenli taşınması amacıyla kullanılmaktadır. Sedyenin asansöre giriş ve çıkışında takılma riskini minimum düzeye indirmek için hassas kat seviyesi ayarı yapılmaktadır. Bu tip asansörlerde mümkün olan en yüksek teknoloji kullanılarak dizayn edilmektedir. Hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlayabilmesi için konfor ve estetik gibi ayrıntılara özellikle dikkat edilmektedir.